Ekonomi

Bulgaristan Turizm Bakanı: Türkiye öncelikli ortağımız

InvestBulgaria Ajansı tarafından İstanbul’da düzenlenen Bulgar Haber Ajansı (BTA) Dimitrov’un haberine göre, ” Uluslararası İş ve Yatırım Forumu‘ O konuştu.

“GÜZEL BİR FIRSAT”

Dimitrov, forumun önemine işaret ederek, ” Bugünkü etkinliğin, Bulgaristan ekonomisinin en önemli sektörlerinden biri olan turizm alanı da dahil olmak üzere halklarımız arasındaki dostluk bağlarını güçlendirmek için büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum.’ sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE ÖNCELİKLİ ORTAK”

Dimitrov, ” Türkiye, Bulgaristan’ın sektördeki birincil ortağıdır.Mevcut zorluklar karşısında ikili ilişkilerin öneminin giderek daha da somutlaşacağını ifade eden Bakan, son yıllarda anlamlı temasların kurulduğu birçok faydalı olayın gerçekleştiğini kaydetti.

Bulgaristan-Türkiye Karma Turizm Komitesi’nin 4’üncü toplantısının iki hafta sonra İstanbul’da yapılacağını belirten Dimitrov, ” Türkiye, son yıllarda Bulgaristan’a gelen turist sayısında ilk 3’te yer alıyor. Bu rakamlar, pazarın çok ciddi dinamiklere sahip olduğunu açıkça gösteriyor ancak yine de önemli bir gelişme potansiyeli olduğunu da hesaba katmak gerekiyor.” dedim.

ARKADAŞLIK ETKİSİ

Dimitrov, Şubat ayı itibarıyla Bulgaristan’ın Türkiye’de turizm ataşesi olacağını duyurdu.

Dimitrov, yakında İstanbul ve Plovdiv (Güney Bulgaristan) ortasında açılacak direkt uçuş kontağının diplomasinin verimli çalışmasının en doğru örneği olduğuna işaret ederek, ” Daha verimli bir bilgi ortamında çalışmak, iki dost insanımızın arasında yeni kültürel bağların kurulmasında da önemli rol oynayacaktır. Turizm birçok ekonomik alanla bütünleşen bir sektör ve meslektaşlarımızla burada olmaktan son derece mutluyum.‘ diye değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu